Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie
oraz kopiowanie zdjęć z mojego bloga.


------------------------------
Blog istnieje od 25.08.2011r
Licznik odwiedzin:

Goście on-line:


NAPISZ DO MNIE


MOJE BLOGI:

* Jezu ufam Tobie!

DLA DUSZY:

* ZGROMADZENIE SIÓSTR MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA
* Miesięcznik "Egzorcysta"
* Jacek Pulikowski
* Szkaplerz Karmelitański
* Szkaplerz Karmelitański (gdzie kupić; sklep)
* Archikatedra Łódzka
* Łagiewniki - Sanktuarium św. Antoniego
* Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie
(Woda egzorcyzmowana)

* Katolicki Tradycjonalizm
* Mały modlitewnik łaciński
* Modlitwy po łacinie

DLA CIAŁA:

* Zielony zakątek Stefanii Korżawskiej - ziołolecznictwo
* Tabela kalorii

PASJE:

* Maranciaki (Forum robótek ręcznych i nie tylko)
* Blog Ciapary (robótki ręczne)

TUTAJ JESTEM:"DZIENNICZEK"
Św. s. M. Faustyna Kowalska

"EWA CZUJE INACZEJ"
Jacek Pulikowski

"KROKODYL DLA UKOCHANEJ"
Jacek Pulikowski

"MIEJSCE PŁCIOWOŚCI W MIŁOŚCI"
Jacek Pulikowski

"JAK WYGRAĆ KOBIECOŚĆ. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Marek Dziewiecki

"JAK WYGRAĆ MACIERZYŃSTWO. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Jadwiga i Jacek Pulikowscy

"JAK WYGRAĆ MAŁŻEŃSTWO. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Mariola i Piotr Wołochowiczowie

"JAK WYGRAĆ OJCOSTWO. INSTRUKCJA OBSŁUGI"
Jacek Pulikowski

"O KOBIECOŚCI"
Jadwiga Pulikowska

"JAK BUDOWAĆ WIĘZI W RODZINIE"
Jacek Pulikowski

"OJCIEC REAKTYWACJA
Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę
"
Jacek Pulikowski
o. Zdzisław Wojciechowski
Mariusz Tyczyński

"O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA"
Tomasz a' Kempis

"MAMO, TO MOJE ŻYCIE"
H. Cloud, J. Townsend

"WIELORYB NIE MOŻE LATAĆ"
Max Lucado

"POKOCHAĆ ŻYCIE"
ks. Mieczysław Maliński

"PROSTA DROGA DO ZDROWIA"
Stefania Korżawska

"ZDROWIE NA CO DZIEŃ"
Stefania KorżawskaWyróżnienie od Ciaparypiątek, 07 września 2018
Kadzidło na chorobę - grypę, infekcję dróg oddechowych itp

Kadzidło na chorobę

Nie przyszła jeszcze jesień, a mój mąż już przyniósł do domu "pierwsze" zarazki ;-) Wystarczyło kilka chłodniejszych dni, odkryta szyja i infekcja gotowa. Mąż wychodzi do pracy różnie, raz o 4:00, raz o 3:00 rano, czasami o 2:00 ... . Tak więc lekarz przepisał tonę leków, antybiotyk i stwierdził ostrą infekcję górnych dróg oddechowych ;-)

W domu poszedł w ruch czosnek, cytryna, propolis i ...kadzidło. Nasze pierwsze doświadczenia z kadzidłem w czasie choroby okazały się rewelacyjne. Choroba mija 3 razy szybciej. Po pierwszym dniu już był efekt, zniknęła gorączka i mocne drapanie w gardle. Na drugi dzień prawie w ogóle nic w gardle nie drapało. Tak więc choć kadzidło chcę stosować do modlitwy, to w nagłych sytuacjach zacznę używać go do odkażania. A czym najlepiej okadzać dom w czasie choroby? Co tak dobrze odkaża?

MIRRA i OLIBANUM

Moja mieszanka to - MIRRA i OLIBANUM. Mirra ma działanie silnie odkażające, Olibanum również, więc stanowią doskonałą mieszankę w czasie choroby. Raz dziennie łyżeczka zmieszanych żywic. Okadzam przy zamkniętym oknie i wychodzę z pokoju, który odkażam; później wietrzę, ale nie całkowicie lecz tak, aby zapach wszedł do gardła. Przenoszę kadzielniczkę do innego pokoju i robię podobnie.

Tutaj moja mieszanka :) taka ilość wystarczy; lub nawet mniej

niedziela, 02 września 2018
Rozpalanie węgielka trybularzowego i palenie kadzideł - FILMY

Dzisiaj chciałam podać dwa ciekawe linki do filmów o kadzidłach.

Pierwszy z nich to film o tym, jak rozpalać węgielek trybularzowy: Rozpalanie wegielka trybularzowego - jak rozpalić węgielek do kadzideł?

Drugi film jest o paleniu kadzideł: Palenie kadzideł naturalnych - żywicznych, ziołowych i drzewnych na węgielku trybularzowym

To takie uzupełnienie i podsumowanie tematu kadzideł naturalnych :)

piątek, 17 sierpnia 2018
Kadzidło naturalne, żywiczne Olibanum z drzew Boswellia sacra z Omanu!

Udało mi się kupić Olibanum z Omanu (ze świętego kadzidłowca Boswellia sacra), czyli to najlepsze ;-)

Różni się wielkością granulek od tego, które mam już w domu (Boswellia carteri). Jest o wiele, wiele większe i "czystsze". Nie widać w nim np. kawałków kory. Kawałki żywicy są duże, ale kolory mają takie same jak Boswellia carteri. Od mlecznych, poprzez żółte, do pomarańczowych, a nawet lekko brązowych. Przeźroczyste i matowe, ale w większości matowe. Kupiłam je z innego źródła niż poprzednie kadzidła.

A jaki jest zapach? Prawie taki sam jak Olibanum z drzew Boswelia carteri. Prawie... bo spodziewałam się bardziej świeżego, cytrynowego zapachu. Stwierdzam, że jest gorszy od carterii... :-|

Czy kupiłabym je ponownie? Raczej nie i trochę tak... . Za wygląd (bo duże ładne granulki) i kraj pochodzenia (Oman...), a także odmianę Kadzidłowca (Boswellia sacra) kupiłabym znowu, ale za zapach nie, ponieważ są prawie takie same jak te moje pierwsze (z Premy), jednak bardziej podoba mi się certerii (to pierwsze z Premy) - jest świeższe i dłużej cytrusowe. Duże granulki sacra ładnie wyglądają i są dobre jak ktoś potrzebuje dużo zapachu i dymu, ale ja jednak wolę mniejsze, drobniejsze. Łatwiej mi jest robić z nich własne mieszanki. Taka duża grudka żywicy daje mi za dużo dymu jak na moje małe lokum ;-) Tak więc zostanę jednak przy mojej tańszej, ładniej pachnącej i wygodnej "drobnicy" Boswellia carteri :)

A oto zdjęcia:

Olibanum z drzew Boswellia sacra z Omanu:

 

Porównanie Olibanum z Boswellia sacra z Omanu (po lewej) i Olibanum z Boswellia carteri:

A tutaj link do Olibanum z drzew Boswellia carteri, dla lepszego porównania :)

więc po co przepłacać (ponad dwa razy tyle co za Olibanum z drzew Boswellia carteri)

czwartek, 16 sierpnia 2018
Kadzidło naturalne, tzw. drzewo sandałowe czerwone. Pterokarpus sandałowy.

Dzisiaj chciałam opisać kolejne kadzidło naturalne, tym razem będzie to drewno z tzw. "drzewa sandałowego czerwonego". Dlaczego tzw.? Ponieważ nie należy ono do rodziny sandałowatych, a bobowatych. Jego nazwa to Pterokarpus sandałowy (Pterocarpus santalinus). Pochodzi z Indii. Nie wiem dlaczego nazywany jest drzewem sandałowym, może z powodu cudownego zapachu i pięknej czerwonej barwy drewna. W każdym razie nie jest on tym słynnym drzewem sandałowym, z którego chętnie robiono rzeźby i palono kadzidła. Które było bardzo cenione i drogie. W Piśmie Św. schody świątyni Salomona wykonane były z drzewa sandałowego. Był to więc towar bardzo ceniony. Z czerwonego (Pterocarpus santalinus) również robiono rzeźby, ale nie był tak ceniony jak sandałowiec. Prawdziwy sandałowiec (Santalum) liczy ok. 9 odmian, a najbardziej cenionym i lubianym jest sandałowiec biały (Santalum album), którego drewno jest jasne. Tak więc "drzewo sandałowe czerwone" jest mylącą nazwą i nie pochodzi z prawdziwego sandałowca. Nie obchodzi mnie to jednak :) bo pachnie przepięknie... .

PTEROKARPUS SANDAŁOWY (drzewo sandałowe czerwone)

Jest to kadzidło o bardzo przyjemnym i kojącym zapachu egzotycznej kory. Lekko słodkiej, palonej z ogniska. Podobny zapach czuć często w sklepach indyjskich ;-) Zapach tego kadzidła jest ciepły i lekki, ale ze względu na swoją słodycz, odrobinkę mdły (jednak w tym wypadku jest to plus). Pali się na węgielku szybko i daje dużo dymu. Dymi krótko i pozostawia niespalone resztki na węgielku. Nie trzeba go dużo nakładać. Zapach utrzymuje się w pokoju bardzo długo, a jeśli by je palić każdego dnia - utrzymywałby się przez cały czas w pomieszczeniu.

Kadzidło to bardzo uspokaja i koi. Zapach jest cudowny... .

środa, 15 sierpnia 2018
Kadzidło naturalne, ziołowe

Dzisiaj dla odmiany chciałam opisać kadzidło naturalne, ziołowe. Ma w sobie widoczne granulki Olibanum, co również można wyczuć w zapachu, jednak nazywane jest ziołowe, ponieważ Olibanum jest tam tylko niewielkim dodatkiem.

KADZIDŁO ZIOŁOWE

Jest to kadzidło o bardzo przyjemnym i kojącym zapachu suszonego ziela, skoszonego z łąki. Przypomina odrobinę siano z ziołami i troszkę zapach rozpalanego ogniska - gdy na rozpałkę daje się suche trawy z ziołami z łąki. Czuć nutę ziemną i odrobinkę cytrynową, ale tylko w 1% (obecność Olibanum). Zapach tego kadzidła jest ciepły i lekki. Pali się na węgielku średnio szybko i daje bardzo dużo dymu. Dymi średnio długo i pozostawia niespalone resztki na węgielku (dużo). Dym odrobinkę męczy, jeśli jesteśmy zbyt blisko, ponieważ jest go dosyć dużo, ale ogólnie jest neutralny.

Kadzidło to bardzo uspokaja i koi. Dla mnie jest bardzo miłe i przypomina dzieciństwo, ogniska na łące i ogólnie jest pozytywne :) 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31