Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie
oraz kopiowanie zdjęć z mojego bloga.


------------------------------
Blog istnieje od 25.08.2011r
Licznik odwiedzin:

Goście on-line:

WARTO ODWIEDZIĆ:

* Msza Trydencka w Polsce
* Szkaplerz Karmelitański
* Szkaplerz Karmelitański (gdzie kupić; sklep)
* Katolicki Tradycjonalizm
* Mały modlitewnik łaciński
* Modlitwy po łacinie
* Jezu ufam Tobie!
"ŻYWOT I BOLESNA MĘKA PANA NASZEGO
JEZUSA CHRYSTUSA I NAJŚWIĘTSZEJ
MATKI JEGO MARYI, WRAZ Z TAJEMNICAMI
STAREGO PRZYMIERZA"
Bł. Anna Katarzyna Emmerich

"DO KAPŁANÓW, UMIŁOWANYCH
SYNÓW MATKI BOŻEJ"
Ks. Stefano Gobbi

"PRAWIDŁA ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO
DLA KAŻDEGO WIEKU I STANU"
Ks. op. O. Bitschnau

"APOFTEGMATY OJCÓW PUSTYNI"
TOM 1,2 i 3
wyd. Benedyktynów TYNIEC

"KATECHIZM KATOLICKI ŚW. PIUSA X"
wyd. WDS

"KATECHIZM KATOLICKI"
Pietro Kard. Gasparri

"W BLASKU MIŁOSIERDZIA
JAK DOBRZE SPOWIADAĆ SIĘ?"
Ks. Jacek Bałemba SDB

"SEKRET MATKI BOŻEJ Z LA SALETTE
O CZASACH OSTATECZNYCH"
Arnaud de Lassus

"LITURGIKA KATOLICKA"
Ks. dr Gerard Szmyd

"DZIENNICZEK"
Św. s. M. Faustyna Kowalska

"O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA"
Tomasz a' KempisBlog > Komentarze do wpisu
Żywność "ECO" vs "BIO", czyli kilka słów o "zdrowym jedzeniu".

Kupując produkty w sklepie ze zdrową żywnością, możemy spotkać produkty ekologiczne, oraz biologiczne. Kiedyś - szczerze mówiąc - nie zastanawiałam się nad różnicą pomiędzy nimi, ale gdy poczytałam trochę więcej na ten temat, dowiedziałam się, że produkty ekologiczne są również pryskane pestycydami (!) tylko w minimalnym stopniu, co UE uznaje za "ekologiczne", ponieważ jest tego tak "mało" i nie są tak "niebezpieczne". Natomiast zupełnie wolne od chemii, pestycydów i innych świństw są podobno produkty biologiczne "BIO". Tych jednak jest niewiele i są bardzo drogie. - aż nie chce mi się wierzyć, że są "czyste", bez chemii. Bez chemii to chyba tylko u babci z sadu i ogrodu można coś zjeść... .


Wklejam fragment tekstu z pewnej strony (kliknij link) na temat pestycydów:

"(...) Dyrektywy unijne dopuszczają bowiem w uprawach ekologicznych stosowanie 27 pestycydów pochodzenia naturalnego. Ale czy ich naturalne pochodzenie gwarantuje, że nie są one szkodliwe dla zdrowia. Bynajmniej. Wystarczy przykład środka o nazwie rotenon, który w testach był wykrywany w ekologicznej papryce z Hiszpanii i włoskiej sałacie. Okazuje się, że może on u ludzi podwyższać ryzyko zapadnięcia na chorobę Parkinsona. W Polsce stosowanie rotenonu nie jest dozwolone, ale na nasze talerze trafia wraz z produktami z importu. (...)"


Wniosek? - jeść tylko warzywa i owoce z naszego regionu i w miarę możliwości od "dobrego" rolnika, albo od babci ;)... . Ciężkie... ale możliwe do wykonania.


Osobiście uważam, że dziś na świecie nie ma już "czystego" pożywienia i dlatego warzywa kupuję jedynie na targu od wybranych rolników. Wysokie ceny w sklepach ze "zdrową" żywnością również sprawiły, że wybieram targ. Metodą prób i błędów w końcu człowiek znalazł - w miarę - dobre warzywa (jak słodkie i pachnie, znaczy, że warzywo "żyje", a jak już nie pachnie i ma gorzki smak - znaczy, że "martwe" i pełne chemii). Oczywiście jeśli rolnik ma "bogaty" asortyment (od warzyw po miody i owoce) znaczy, że nie jest rolnikiem i to nie są produkty z jego ziemi, ale raczej z hurtowni... . Pogodziłam się z tym, że nie jem biologicznej żywności ... po prostu, żyjemy w takich czasach :(  Marzę o własnym ogródku... .

środa, 02 kwietnia 2014, oczy.boga

Polecane wpisy